Hayallerinizi erteleyin ama onları asla unutmayın

Saniyeler, dakikalar, saatler, günler, haftalar, aylar, mevsimler, yıllar geçiyor. Zaman çok çabuk ilerliyor.. Bu süre zarfında bir çok değişim gerçekleşiyor, bir çok şey oluyor ya da olmuyor. Bunlardan birisi de hayallerimiz. Ya gerçekleşiyorlar bu süre zarfında, ya da gerçekleşmiyorlar.

Bir hata yapıyoruz. Yaşımızın, zamanın önemi olduğunu savunuyoruz. “Bu süre zarfında(1 yıl-2 yıl) olduysa oldu, olmadıysa bu iş biter ve daha uğraşmam” diyoruz.. Ama bunları ertelememiz gerektiğini bilmiyoruz. Gerçekleşmeyen bir çok hayalimiz ve dönüşen hedefimiz var. Belki hiçbirine dokunmadık, belki icraat yaptık olmadı. Ama zamana bırakmadık. Hiç düşünmedik, tekrarlamadık. Yeniden bakmadık. İlgilenmedik. Hayallerimizi erteledik, ama onları unuttuk.. Büyük yanlış yaptık..

Daha gerçekleşmeyen bir hayal, bir zaman içerisinde mutlaka gerçekleşir. Ama biz onları bıraktık, erteledik. Unuttuk.. Zamanın/yaşımızın hiçbir önemi yok. 1 sene uğraştık, olmadı. 2 sene uğraştık, olmadı. 3 sene uğraştık, yine olmadı. 4. sene yine de bir denemeyi bilmedik.. Yaşımız daha belki çok genç, ama biz yine de yaşımızın ilerlediğini düşündük. Hayatta yaşanılan her şey bir tecrübe ama zamana karşı kendimizi körelttik ve hayallerimizden vazgeçtik.

Ben 21 yaşındayım, bir sürü hayalim var. Gerçekleşmeyen bir üniversite hayalim var. (önlisans mezunu olsam da) Üniversite olduktan sonra seminer vermek istiyorum. Bu hayalim var.. Yaşamım boyunca çoğu zaman çalışmış olup derslere kendimi veremesem de, bu üniversite hayali bu sene gerçekleşmezse seneye tekrar oluşacak. Bu, sınava girdiğim 2. sene olacak. Kazanamazsam seneye kalacak ve 3. sene olacak. Hiç mühim değil.. Önemli olan benim bunlara ulaşmam, hangi süre zarfında olursa olsun elimden geleni yapmam. Çalışmasaydım(bir işte), daha kısa zamanda gerçekleşirdi üniversite kapıları. Ama önümüzdeki 1 sene boyunca çalışmayacağım, sadece ders yapacağım. Ve gerçekleşmezse hayalim, tekrar sınava girip tekrar kendimi deneceğim. – ki inşAllah bu sene gerçekleşir –

Yaşın, zamanın önemi yok. Önemli olan, o hayalin gerçekleşmesi. Zamana göre değişim yapar tabiki ama, kendimizi de ona göre ayarlamasını ve gerçekten ’ neyi istediğimizi ’ bilmeliyiz. Gerçekten istediğimizde, hayallerimize ulaşacağız. Çünkü onlar beklemeye değer, çünkü onlar gerçekleşmeye değer..

Siz siz olun, ne olursa olsun hayallerinizi gerçekleştirmeye bakın. Eğer ki gerçekleştiremediyseniz, hayallerinizi erteleyin. Ama onları asla unutmayın..

Güzel tavsiyeler, sizinle paylaşmak istedim

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s