Annem Yazamadığını Silemezsin Derdi..

Annem yazamadığını silemezsin derdi. Söyle seni kaç kelime silebilir?

Yine elimde kalemim kalemimde kelimler kelimelerde sen. Yazıp kâğıda seni, buruşturup atmak acılarımı, kederimi, sensizliğimi… En çokta seni silmek, silebilmek Senden silkelenmek düşlerimi düşürüvermek seni, en çok düş olmaktasın varlığıma. Yazamıyor işte seni kelimeler tek kelime adın sonra düğüm oluyor kelimeler boğazıma.

Nasıl bir cümle ile başlasam sana? Hangi renk olsa saçların, ah o saçların… Rüzgâr değince düşlerimi ipe getiren o gece siyahı saçların. Hangi zifiri heceler anlatabilir ki bendeki o gizemini saçlarının?

Şimdi alsam kendimi uçlarında ölüm gelir mi ki aciz kalan yanım olan sensizliğime. Peki ya hangi kelimeye giydirsem o gözlerini. Hani şu Azrail bakışlı ruhumu tenimden alıp kendine hapseden gözlerin var ya onlar… Söyle nasıl bir kelime cüret edebilir ki? Nasıl bir deli cesaretine sahip olmalı ki anlatsın? Sonrada bırakıp başka bir satıra geçebilsin kalem kırılır kalır kalem gözlerinin renginde…

Sonu olur alfabemin İntihar bekçisi kesilir harfler. Ölürüm tek kelime adında. Ah kadın seni yazmak bir kâğıt parçasına. Sonra buruşturup atmak sandığımda daha bir kördüğüm. Söyle kaç kalem kırılır bir seni silmek için. Saçlarını, gözlerini bile anlatmaya acizken alfabem. Nasıl bir deli cesaret siler bilir? Yazamadığını silemezsin derdi annem.

Kâğıdımda tek kelime adın… Sonra boğazıma düğümledi heceler Ah saçlarına düşlerimi ipe astığım gözlerine hapsolduğum;

Söyle seni kaç kelime anlatır Seni kaç yalan dindirir içimde Seni kaç kelime silebilir içimden?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s